- Home
- 免费应用程序分析
- Unit Price Calculator - CalCon
- Unit Price Calculator - CalCon Vs. Hicalc - calc unit prices
Unit Price Calculator - CalCon 对比 Hicalc - calc unit prices 的使用情况和统计数据
The Unit price or the unit cost tells us how much a product we will buy per litre, per kilogram, per ounce, per gram, etc.For example, you are thirsty, and you have to go to the market to buy water and come in front of the shelf and see two options: the first smaller option is to purchase 1l of water for $ 1, and the second option is to buy 5l of water for $ 3.50. Which is a better option.
- Apple 应用商店
- 免费
- 公共事业
商店排名
- -
"Hicalc" is an application that can calculate unit prices and comparison.
With this application, you can calculate the price per unit based on quantity and price and compare which is cosier.
It can also calculate the ratio A:B=C:D, so if 2 pieces cost 1980 yen, how much would 6 pieces cost? You can also do calculations such as "If 2 pieces cost 1980 yen, how much is 6 pieces?
* @1 - Unit Price Calculation
By entering the price and quantity of an item, the price per unit can be calculated. This allows you to compare which products are cosier.
* A:B - Comparison Calculation
You can calculate ratios such as 5:6=15:x. If 2 pieces cost 1980 yen, how much is 6 pieces? You can also do calculations such as "If 2 pieces cost 1980 yen, how much is 6 pieces?
* Simple interface
You can switch between "@1 - Calculate unit price" and "A:B - Comparison Calculation" by operating the slide at the top of the screen.
Enter numbers in the input box and tap the "Calculate!"
* Precautions
Please use one-byte numbers.
Saving of calculation results is not supported.
- Apple 应用商店
- 免费
- 公共事业
商店排名
- -
Unit Price Calculator - CalCon与Hicalc - calc unit prices排名比较
对比 Unit Price Calculator - CalCon 与 Hicalc - calc unit prices 在过去 28 天内的排名趋势
排名
没有可用的数据
Unit Price Calculator - CalCon 对比 Hicalc - calc unit prices 的排名,按国家/地区比较
对比 Unit Price Calculator - CalCon 与 Hicalc - calc unit prices 在过去 28 天内的排名趋势
无数据可显示
通过免费试用版比较任何网站


三月 17, 2025