- Inicio
- Análisis gratuito de aplicaciones
- AirSensor
- AirSensor Vs. Jakosc powietrza w Polsce
AirSensor vs Jakosc powietrza w Polsce Uso & Estadísticas
Aplikacja dedykowana do sterowania i zarządzania urządzeniem „Eko-Słupek AirSensor”. „Eko-Słupek AirSensor” służy do sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła LED, zgodnie z Polskim Indeksem Jakości Powietrza, na podstawie bieżących pomiarów stężenia pyłów zawieszonych (PM 1, PM 2.5, PM 10), jak również innych zanieczyszczeń, takich jak dwutlenek siarki (SO2), ozon (O3), formaldehydy, w zależności od zainstalowanych wewnątrz czujników.
Aplikacja w formie "otwartej", tj. bez podania kodu PIN, poprzez połączenie Bluetooth, umożliwia odczyt aktualnych pomiarów mierzonych zanieczyszczeń powietrza, ich zapis i udostępnienie.
Wprowadzenie dedykowanego kodu PIN dla danego „Eko-Słupka AirSensor”, upoważnia użytkownika do zarządzania ustawieniami urządzenia, m.in. do: zmian trybu sygnalizacji jakości powietrza za pomocą światła, ustawiania koloru i natężenia światła, ustawiania czujnika zmierzchu i reakcji światła LED na bieżące natężenie światła dziennego, ustawiania sposobu komunikacji oraz kalibracji odczytu ciśnienia atmosferycznego.
Wprowadzenie dedykowanego loginu i hasła dla danego „Eko-Słupka AirSensor” upoważnia użytkownika do zdalnego odczytu pomiarów mierzonych zanieczyszczeń powietrza, wraz z danymi historycznymi i statystykami.
- App Store de Apple
- Gratis
- Meteorología
Clasificación de tiendas
- -
Aplikacja Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pt. „Jakość powietrza w Polsce” prezentuje dane bieżące o jakości powietrza z automatycznych stacji pomiarowych funkcjonujących w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ). Jednogodzinne pomiary stężeń pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5, dwutlenku siarki (SO2), dwutlenku azotu (NO2) i ozonu (O3) prezentowane są w postaci indeksu o sześciostopniowej skali (od „bardzo dobrego” do „bardzo złego”), odnoszącej się do potencjalnego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. Jednogodzinne pomiary stężeń tlenku węgla (CO) i benzenu (C6H6) prezentowane są w postaci znaczników o trzech rozmiarach w jednolitym kolorze. Ponadto aplikacja prezentuje prognozy jakości powietrza dla pyłu PM10, dwutlenku siarki (SO2), dwutlenku azotu (NO2) i ozonu (O3).
Informacje o jakości powietrza prezentowane są w postaci mapy, wykresów oraz zestawień szczegółowych wyników pomiarów.
NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE:
Przy dostępie do internetu i włączonych usługach lokalizacyjnych aplikacja pokazuje dane z najbliższej stacji pomiarowej lub z innych wybranych stacji.
Aplikacja prezentuje prognozy jakości powietrza na dzień bieżący i dwa kolejne dni dla obszaru całej Polski.
Aplikacja wysyła powiadomienia push w pr
GŁÓWNE ELEMENTY:
- DANE Z NAJBLIŻSZEJ STACJI – wyświetlanie bieżących danych dotyczących stężeń zanieczyszczeń ze stacji znajdującej się najbliżej użytkownika.
- MAPA DANYCH BIEŻĄCYCH – wyświetlanie bieżących danych dotyczących zanieczyszczeń ze wszystkich stacji automatycznych w Polsce.
- MAPA PROGNOZ – wyświetlanie map prognoz jakości powietrza na dzień dzisiejszy i dwa kolejne dni.
- WYSZUKAJ STACJĘ – lista działających w ramach PMŚ automatycznych stacji pomiarowych (adresy: miasto i ulica) i pozwalająca na wyświetlanie danych ze stacji po ich adresach.
- OSTRZEŻENIA – informacje o wystąpieniu wysokich stężeń zanieczyszczeń przekraczających poziomy informowania lub alarmowe.
- AKTUALNOŚCI – informacje o aktualnościach zamieszczanych na portalu jakości powietrza GIOŚ (np. informacje o publikacji raportów o jakości powietrza).
- ODWIEDŹ PORTAL GIOŚ – przekierowanie do portalu jakości powietrza GIOŚ.
Wyniki pomiarów prezentowane w aplikacji pochodzą z krajowej bazy danych jakości powietrza GIOŚ. Aktualizowane są co godzinę na podstawie danych rejestrowanych ze stacji pomiarowych PMŚ. Prezentowane przez aplikację dane pochodzą wyłącznie z automatycznych stacji pomiarowych PMŚ i nie są interpolowane. Prezentowane dane są przed ostateczną weryfikacją i mogą ulec zmianie. Dane prezentowane są w czasie lokalnym.
Prognozy jakości powietrza są opracowywane przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy i są codziennie aktualizowane.
Używanie GPS działającego w tle może zwiększyć zużycie baterii. Aplikacja wymaga połączenia z Internetem. Korzystanie z danych pakietowych może powodować naliczanie dodatkowych opłat.
Aplikację wykonał Evertop Sp. z o.o. na zlecenie GIOŚ w ramach projektu "Wzmocnienie systemu oceny jakości powietrza w Polsce w oparciu o doświadczenia norweskie" w ramach Programu Operacyjnego PL03 "Wzmocnienie monitoringu środowiska oraz działań kontrolnych" dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014. Rozbudowę aplikacji sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Aplikacja jest oficjalną aplikacją Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
NOWOŚCI:
Wprowadzono nowy sposób prezentowania jednogodzinnych wyników pomiarów stężeń benzenu i tlenku węgla.
Dodano moduł „Mapa prognoz” prezentujący prognozy zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM10, dwutlenkiem azotu (NO2), w sezonie zimowym dwutlenkiem siarki (SO2), a w sezonie letnim ozonem troposferycznym (O3). W panelu ustawień dostępnym w prawej górnej części ekranu możliwy jest wybór rodzaju oraz dnia prognozy (prognoza na dzień bieżący i dwa kolejne dni).
- App Store de Apple
- Gratis
- Meteorología
Clasificación de tiendas
- -
AirSensor frente a Jakosc powietrza w Polsce: comparación de la clasificación
Comparar la tendencia de clasificación de AirSensor en los últimos 28 días con Jakosc powietrza w Polsce
Rank
No hay datos disponibles
Comparación de las clasificaciones AirSensor frente a Jakosc powietrza w Polsce por países
Comparar la tendencia de clasificación de AirSensor en los últimos 28 días con Jakosc powietrza w Polsce
Todas las categorías
No hay datos disponibles
Meteorología
Compara con cualquier sitio gracias a nuestra prueba gratuita
AirSensor VS.
Jakosc powietrza w Polsce
enero 6, 2025